Постнаталната депресия и нейните ефекти върху кралските особи. История на кралица Виктория



- Депресия след раждането и нейните ефекти върху кралските особи. Историята на кралица Виктория - Начин на живот и здраве - Fabiosa

В невероятно разкритие, новият сезон на сериала ITV Победа показва, че кралицата е страдала от постнатална депресия през живота си.



Мнозина похвалиха изобразяването на монарха от Доктор Кой Джена Коулман, и по-специално, нейното изображение на постнатална депресия. Един зрител го нарече „ фин, но ясен образ на постнаталната депресия. '

Виктория (2016) / Mammoth Screen





Идеята, че дори кралицата страда от постнатална депресия, изглежда утешителна за много жени, които са преживели това състояние.

Какво представлява постнаталната депресия?

Постнатална депресия, просто казано, е психологическо разстройство, за което се твърди, че се появява по всяко време на бременността до месец след раждането. Характеризира се с периоди на постоянна и екстремна тъга, гняв, раздразнителност, ниска енергия, плач, мисли за самоубийство и промени в съня или хранителните навици.



Въпреки че засяга предимно жени, постнаталната депресия може да засегне и мъжете. Честотата обаче е по-висока при жените и както виждаме в драматичния сериал на ITV Победа , дори кралиците не са в безопасност от неговите ефекти.



Постнаталната депресия на кралица Виктория

В четвъртия епизод от втория сезон на ITV Победа драматичен сериал, Джена Колман изобразява кралицата, пострадала от постнатална депресия, след раждането на второто й дете.

Това беше потвърдено от историци, които вярваха, че кралица Виктория „ мразеше децата си ”И напълно не харесваше кърменето.

Съобщение, споделено от Джена Коулман (@jenna_coleman_) 14 януари 2018 г. в 3:01 PST

Постнаталната депресия е била малко разбрана през 19 век и в резултат на това в телевизионния сериал се вижда кралица Виктория, страдаща от последиците от разстройството, но няма с кого да говори за това.

След излъчването на епизода се появиха множество туитове от жени, изразяващи подкрепа за актрисата (и нейния герой), като една жена пишеше:

Почти успокояващо е, че #Victoria също е имала 'синдром на самозванци' и е страдала от депресия - всеки го получава и е напълно реален.

Кралица Виктория също не е единствената кралска страна, която се е пресичала с постнатална депресия.

Съобщение, споделено от Джена Коулман (@jenna_coleman_) 25 декември 2017 в 12:51 PST

Роялс и постнатална депресия

Докато по-голямата част от кралското семейство са изключително лични за своите борби, имаше един крал, който не беше - принцеса Даяна.

В интервю през 1995 г. за BBC1 Panorama принцеса Даяна открито говори за това как се бори с постнаталната депресия след раждането на първия си син, принц Уилям. По нейните думи:

Не ми беше добре с постнаталната депресия, която никой никога не обсъжда, постнаталната депресия, след това трябва да прочетете за нея и това само по себе си беше малко трудно време. Ще се събудите сутрин, чувствайки, че не искате да ставате от леглото, чувствате се неразбрани и просто много, много ниско в себе си.

Ясно е, че постнаталната депресия е разстройство, за което трябва да знаят повече хора, поради което е страхотно да видим херцогинята на Кеймбридж Кейт Мидълтън да полага усилия да привлече вниманието към майчиното здраве.

Днес херцогинята на Кеймбридж посети King’s College в Лондон и звеното за майката и бебето в Кралската болница в Бетлем, за да научи повече за предизвикателствата и проблемите, свързани с психичното здраве на майката. Херцогинята получи брифинг за работата, извършена в перинаталните изследвания, говори с професионалисти за това как подкрепят новите майки и прекарва време с пациенти, подложени на лечение. ???? PA

Публикация, споделена от Дворецът Кенсингтън (@kensingtonroyal) на 24 януари 2018 г. в 9:04 ч. PST

Преди седмица тя посети King’s College, Лондон, и звеното за майки и бебета в Кралската болница Bethlem, където получи брифинг от експерти по перинатална грижа, а също така прекарва време в разговори с майки, които се грижат.

Във викториански времена постнаталната депресия може да се счита за безумна; днес обаче е признато за психологично разстройство и такова, което не трябва да се приема лекомислено.

Виктория (2016) / Mammoth Screen

Дължим на себе си, на приятелите и семействата си, за да повишим информираността за това разстройство. Ако сте страдали от PD преди или познавате някой, който е страдал, какво е било преживяването за вас? Как го преодоляхте?

ПРОЧЕТЕТЕ СЪЩО: Депресията по време на бременност е доста често срещано нещо

Популярни Публикации