„Най-грозната жена в света“: Мери Ан Беван направи богатство от това, че е грозна, за да спаси децата си



През 1900 г. в Англия майката взе титлата „най-грозната жена в света“, за да спаси децата си.

Всички хора по света искат да бъдат здрави и красиви. Почти всяка жена иска да запази красотата и младостта си възможно най-дълго. Дори когато животът изглежда забързан и труден, жените се опитват да намерят няколко минути за самообслужване. Целта на разкрасителните процедури е да спре или забави процеса на стареене. Но какво, ако говорим за необяснима загуба на красота?



goodluz / Shutterstock.com

Историята на Мери Ан Беван

Мери Ан Уебстър е родена през 1874 г. в Лондон в голямо семейство и е съвсем обикновено момиче. Тя беше хубава и хората я харесваха. В началото на следващия век обаче тя спечели обидната титла на най-грозната жена в света. Какво се случи с привлекателната млада жена?





Работила е като медицинска сестра от младостта си и като всички други млади момичета е мечтала за бъдещия си живот. Мери Ан искаше да се омъжи, да има деца и да помага на хората.



Накрая мечтите й започнаха да се сбъдват. Тя се омъжва за Томас Беван през 1903 г., когато е на 29. Двойката посреща четири деца едно след друго, но болестта идва заедно с майчинството. Жената изпитва мигрена и болки в мускулите, а лекарите не знаят как да помогнат.

Най-голямото бедствие обаче предстоеше само. Външният вид на жената започна да се променя. Процесът беше бавен, но лицето на Мери Ан започна да губи женственост и да става по-мъжествено.



През 1914 г. Мери Ан става вдовица. Тя отчаяно се бори за всеки спечелен долар и кандидатства за каквато и да е работа, тъй като не получи много оферти.

Странният й външен вид предизвика подигравки, обиди и постоянни откази. Жената беше разбита от сърце, тъй като красотата й изчезваше ден след ден. В същото време тя се опита да измисли нови начини да осигури достоен живот на децата си.

Ако Мери не беше чувала за състезанието „най-грозната жена“, бедността щеше да продължи да гони семейството си. Мери го спечели и получи голяма сума. След като постигна стабилност, тя придоби популярност: нейният образ започна да се появява в пресата.

През 1920 г. тя получава извънредно предложение. Сам Гумпърц, управител на един от най-популярните чудовищни ​​циркове по това време, й предложи постоянна работа в САЩ. Колегите на Мери бяха гиганти, джуджета и брадати жени. За кратко време тя се превръща в един от най-търсените артисти на трупата. Печелеше прилични пари, а децата й израстваха в богати условия. Голямата й любов към тях осъди Мери на „изроден“ живот, който приключи през 1933 г.

Болест, която отне красотата ѝ

Състоянието й е причинено от неизлечима по онова време болест: акромегалия. Това е нарушение, причинено от дисфункция в предния лоб на хипофизната жлеза, характеризиращо се с непропорционално увеличаване на размера на ръцете и краката, както и грубост на чертите на лицето. Днес състоянието може да бъде коригирано хирургично в комбинация с хормони и лъчетерапия. Но в началото на 20тивек, никой не може да помогне.

Вижте тази публикация в Instagram

Публикация от Mariam Mahmoud (@mariammoukhtar) 16 септември 2017 г. в 8:20 PDT

В началото на 2000-те, 70 години след смъртта на Мери, нейният образ се появи на поредица от пощенски картички, произведени от Отличителни карти , сатирично илюстрираща срещи на сляпо. Едва след това холандски лекар, работещ с акромегалия, призова общността да спре да се подиграва с жената.

Разбира се, не всички веднага спряха да я възприемат като притежателка на обидна титла, но се надяваме, че повечето хора, които са научили нейната житейска история, ще знаят за нея като любяща и безкористна майка. Всеки човек заслужава да бъде уважаван. Съгласен ли си?

Топ истории
Популярни Публикации